Další zahradnické práce

Provzdušňování – vertikutace

Provzdušňování trávníků standardně provádíme na jaře. Proces provzdušnění trávníku umožní lepší přístup vzduchu, vláhy a živin ke kořenům trávy. Nedlouho po provedení provzdušnění trávníků je vhodné trávník přihnojit. Hnojivo má pak „jednodušší“ cestu ke kořenům trávy.

Odmechování

Odmechování zbaví trávník nepříjemného mechu. Mech v podstatě trávu dusí. Jeho odstraněním se kvalita trávníku zlepší. Mechům se daří zejména v kyselých půdách, to znamená, že po mechanickém odmechování je více než vhodné aplikovat na trávník v rámci odmechování mletý dolomitický vápenec, který pH půdy vylepší.

Hnojení trávníku

Hnojení trávníku zajistí optimální podmínky pro jeho růst, pro svěží zelenou barvu. Hnojený trávník snáze odolává povětrnostním podmínkám, škůdcům, plísním atd.

Chemické odplevelení

Pro chemické odplevelení trávníků je jedinou cestou použití selektivního herbicidu, např.: Roundup. Jedná se o chemickou látku, která je schopna hubit odolné dvouděložné plevely v okrasných trávnících, které jsou jednoděložné. Aplikuje se zejména postřikem, optimálně po prvních několika sečích.

Prořezy stromů a keřů

Zeleň samozřejmě není jen o trávnících, ale i o keřích a stromech. Našim zákazníkům zajišťujeme pravidelný prořez a tvarování stromů a keřů na začátku nebo na konci vegetačního období.

Odvoz a likvidace posekané trávy

V mnoha případech vlastník trávníku obvykle nedisponuje další plochou, vhodnou pro shromažďování a kompostování posekané sebrané trávy. Pro tyto případy jsme vybaveni velkoobjemovým vozem, který hravě pojme až 10 m3. Zajišťujeme jak sběr, tak i odvoz a likvidaci trávy a další biomasy.